Behold... The Arctopus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Behold... The Arctopus
Background information
OrigjinaShtetet e Bashkuara të Amerikës Shtetet e Bashkuara
ZhanretTechnical metal
Vitet aktik2001 - prezent
LabeliMetal Blade Records
Antar/ëtMike Lerner
Colin marston
Charlie Zeleny

Behold... The Arctopus është bend technical progressive metal nga Brooklyn, New York, Shtetet e Bashkuara.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Behold... The Arctopus aktualisht kanë kontratë të lidhur me Metal Blade Records për albumin e tyre të parë, Skullgrid, i cili është lëshuar më 16 tetor 2007. Bendi shkoi në turne me Genghis Tron dhe The Dillinger Escape Plan për ta promovuar albumin e ri, por turneja zgjati shkurtë, për shkak të lëndimit të njërit anëtar të The Dillinger Escape Plan.

Anëtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Studio albumet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

EP-të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]