Brooklyn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me një qytet në New York, për vendin me emrin të ngjashëm shiko Brookline.


Brooklyn
Qytet
noform
Stema_figura
Faqja Zyrtare Web faqja

Brooklyn është një komunë (Borough) të Nju Jorkut dhe mbulohet me Kings County.

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Politika[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]