Belchite

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belchite
Komunë
noform
Kisha San Martín de Tours, në fshatin e vjetër të Belchite, tash i braktisur
Stema_figura
Vendndodhja
Belchite is located in Spanjë
Belchite
Belchite

Koordinatat: 41°18′V 0°45′P / 41.300°V 0.750°P / 41.300; -0.750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Zaragoza
Qarku Campo de Belchite
Kryetari i Bashkisë Angeles Ortiz Álvarez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 273.7 km2
Lartësia 440 m (m.n.d.)
Popullsia 1671 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Belchitanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50130
Prefiksi 976


Belchite është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Belchite, të provincës Zaragoza, në Aragon. Belchite ka 1671 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 273.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]