Bella thorne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bella Thorne

Annabella Avery "Bella" Thorne (e lindur: 8 tetor 1997) është një aktore, këngëtare, modele dhe kërcimtare amerikane.Ajo është e mirë njohur për rolin e saj si Ruthy Spivey në TV serialin "My Own Worst Enemy", si Tancy Henrickson në sezonin e katërt të "Big Love" dhe si CeCe Jones në serialin origjinal te Disney Channel "Shake It Up". Ajo ishte gjithashtu në filmin e Bella Thorne.

2014 si Hilary "Larry", përkrah me Drew Barrymore dhe Adam Sandler.

FILMAT[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

VITI FILMI ROLI

 • 2003 Stuck on You MC Sideline's Fan
 • 2007 Finishing the Game Sue
 • 2007 Blind Ambition Witbert Daniel
 • 2007 The Seer Young Claire
 • 2007 Craw Lake Julia
 • 2009 Water Pills Psych Out Girl
 • 2009 Forget Me Not Young Angela
 • 2010 One Wish Messenger
 • 2010 Raspberry Magic Sarah Patterson
 • 2012 Frenemies Avalon Greene
 • 2014 Blended Hilary "Larry" Friedman
 • 2014 Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day Celia
 • 2014 Mostly Ghostly 2: Have You Met My Ghoulfriend Cammy Cahill
 • 2014 Big Sky Hazel
 • 2014 The Snow Queen 2 Gerda
 • 2014 Home Invasion[29] Jamie
 • 2015 Amityville: The Awakening Belle
 • 2015 The Duff Madison