Bellopolla (Dollnen)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Bello Polla (Dollnen))
Jump to navigation Jump to search
Bellopolla (Dollnen)
Fshat
Vendndodhja
Bellopolla (Dollnen) is located in Maqedonia e Veriut
Bellopolla (Dollnen)
Bellopolla (Dollnen)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 604 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7504
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 24′ 39″ Veri

21° 23′ 46″ Lindje

Popullsia 197 banorë (2002)