Bellvís

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellvís
Komunë
Vendndodhja
Bellvís is located in Spanjë
Bellvís
Bellvís

Koordinatat: 41°40′V 0°49′L / 41.667°V 0.817°L / 41.667; 0.817

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Lleida
Qarku Pla d'Urgell
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 207 m (m.n.d.)
Popullsia 2432 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Bellvís është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla d'Urgell, të provincës Lleida.Bellvís ka 2432 banorë (2014).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]