Belver de Cinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belver de Cinca
Komunë
Vendndodhja
Belver de Cinca is located in Spanjë
Belver de Cinca
Belver de Cinca

Koordinatat: 41°41′0″V 0°12′50″P / 41.68333°V 0.21389°P / 41.68333; -0.21389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Huesca
Qarku Bajo Cinca/Baix Cinca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 82.6 km2
Lartësia 196 m (m.n.d.)
Popullsia 1380 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Belllverí, bellverina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22533
Koordinatat 41° 41′ 0″ Veri

0° 12′ 50″ Perëndim


Belver de Cinca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bajo Cinca/Baix Cinca, të provincës Huesca, në Aragon. Belver de Cinca ka 1380 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 82.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]