Bença (Brod)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bença (Brod)
Fshat
Vendndodhja
Bença (Brod) is located in Maqedonia e Veriut
Bença (Brod)
Bença (Brod)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperendimor
Lartësia 918 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 41′ 32″ Veri

21° 05′ 54″ Lindje

Popullsia 43 banorë (2002)