Benabarre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benabarre
Spanjisht : Benavarri
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Benavarri.svg
Vendndodhja
Benabarre is located in Spanjë
Benabarre
Benabarre

Koordinatat: 42°7′0″V 0°29′0″L / 42.11667°V 0.48333°L / 42.11667; 0.48333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Huesca
Qarku Ribagorza
Kryetari i Bashkisë Alfredo Sancho Guardia (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 157.14 km2
Lartësia 788 m (m.n.d.)
Popullsia 1197 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benabarrense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22580
Koordinatat 42° 7′ 0″ Veri

0° 29′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare www.benabarre.es


Benabarre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribagorza, të provincës Huesca, në Aragon. Benabarre ka 1197 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 157.14 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]