Benafigos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benafigos
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Benafigos.svg
Vendndodhja
Benafigos is located in Spanjë
Benafigos
Benafigos

Koordinatat: 40°16′35″V 0°12′34″P / 40.27639°V 0.20944°P / 40.27639; -0.20944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Alcalatén
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.6 km2
Lartësia 945 m (m.n.d.)
Popullsia 158 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12134
Koordinatat 40° 16′ 35″ Veri

0° 12′ 34″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.benafigos.es


Benafigos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alcalatén, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Benafigos ka 158 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]