Benedicta Boccoli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benedicta Boccoli
Benedicta-boccoli-2013.JPG
Benedicta Boccoli
Informacione personale
Vendlindja Italia Italia Milano
Kombësia Italiane


Benedicta Boccoli është një aktore italiane e lindur më 11 nëntor 1966Milano, Itali.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lindur në Milano në vitin 1966, në fëmijëri u zhvendos në Romë bashkë me familjen e saj, është motra e showgirles Brigitta Boccoli. Ai e filloi karrierën e saj shumë e re në televizion, por karriera e tij ka zhvilluar kryesisht si një aktore me kohë të pjesshme[1][2].

Ajo është e njohur si aktore e shumëanshme, ajo është shfaqur në televizion ne moshë të re (18 vjeç). Pak vite më vonë ajo zbuloi që prirja e saj e vërtetë ishte aktrimi në teatër.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Benedicta Boccoli dopo una brutta depressione è felicemente single". Arkivuar nga origjinali më 4 tetor 2013. Marrë më 11 korrik 2013. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Benedicta Boccoli

Më shumë fotografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.

  1. ^ Crimini del cuore visto al San Babila