Bengali Perëndimor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendndodhja e Bengalit Perëndimor në Indi

Bengali Perëndimor është shtet lindor i Indisë me popullësi rreth 91.3 milion. Kryeqyteti i shtetit, i cili është dhe qyteti më i madh është Kalkuta.[1]

Burime[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Faqja zyrtare e Bengalit Perëndimor". Arkivuar nga origjinali më 16 maj 2016. Marrë më 22 dhjetor 2012.  Një parametër i panjohur |url-status= është injoruar (ndihmë)