Bengali Perëndimor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Vendndodhja e Bengalit Perëndimor në Indi

Bengali Perëndimor është shtet lindor i Indisë me popullësi rreth 91.3 milion. Kryeqyteti i shtetit, i cili është dhe qyteti më i madh është Kalkuta.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Faqja zyrtare e Bengalit Perëndimor". Arkivuar nga origjinali më 16 maj 2016. Marrë më 22 dhjetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)