Beni ecën vetë (libër)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Beni ecën vetë, roman me autor Kiço Blushi, është një libër për fëmijë, i botuar për herë të parë në 1975.[1]

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Benin nuk e lejojnë prindërit të luajë jashtë mureve të shtëpisë. Xha Thomai, që vjen nga fshati, e merr me vete për disa ditë dhe për herë të parë Beni gjendet pa kujdesin e prindërve. Ai jeton në një familje fshatare, ku i duhet të mësojë gjëra të reja, me të cilat nuk ishte ndeshur më parë. Një natë Beni mbetet i vetëm në mes të pyllit dhe fillon të zbulojë një jetë pranë natyrës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Keumsil Kim Yoon; Bruce Williams (16 janar 2015). Two Lenses on the Korean Ethos: Key Cultural Concepts and Their Appearance in Cinema. McFarland. fq. 237–. ISBN 978-1-4766-1787-9. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)