Beniardà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beniardà
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beniardà is located in Spanjë
Beniardà
Beniardà

Koordinatat: 38°41′0″V 0°13′0″P / 38.68333°V 0.21667°P / 38.68333; -0.21667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Baixa
Kryetari i Bashkisë César Vicedo Bou (2005)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.74 km2
Lartësia 464 m (m.n.d.)
Popullsia 258 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Beniarder, beniardera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3517
Koordinatat 38° 41′ 0″ Veri

0° 13′ 0″ Perëndim


Beniardà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Baixa, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Beniardà ka 258 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.74 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]