Benicarló

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benicarló
Komunë
noform
Church of Sant Bartolomeu.
Stema_figura
Vendndodhja
Benicarló is located in Spanjë
Benicarló
Benicarló

Koordinatat: 40°25′V 0°25′L / 40.417°V 0.417°L / 40.417; 0.417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Baix Maestrat
Kryetari i Bashkisë Marcelino Domingo Pruñonosa
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.9 km2
Lartësia 21 m (m.n.d.)
Popullsia 26655 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benicarlando
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12580
Faqja Zyrtare www.ajuntamentdebenicarlo.org


Benicarló është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Maestrat, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Benicarló ka 26655 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]