Benicull de Xúquer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benicull de Xúquer
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Benicull de Xúquer is located in Spanjë
Benicull de Xúquer
Benicull de Xúquer

Koordinatat: 39°11′8″V 0°22′53″P / 39.18556°V 0.38139°P / 39.18556; -0.38139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Baixa
Kryetari i Bashkisë José Francisco Damiá Bisbal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.56 km2
Popullsia 950 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 2003
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46689
Koordinatat 39° 11′ 8″ Veri

0° 22′ 53″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.benicull.org


Benicull de Xúquer është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benicull de Xúquer ka 950 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.56 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]