Beniel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beniel
Komunë
Vendndodhja
Beniel is located in Spanjë
Beniel
Beniel

Koordinatat: 38°2′47″V 1°0′5″P / 38.04639°V 1.00139°P / 38.04639; -1.00139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku
Kryetari i Bashkisë Roberto García Navarro
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.06 km2
Lartësia 29 m (m.n.d.)
Popullsia 11160 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 2′ 47″ Veri

1° 0′ 5″ Perëndim


Beniel është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Murcia, në Murcia. Beniel ka 11160 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.06 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beniel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale