Benissanet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benissanet
Komunë
noform
Vendndodhja
Benissanet is located in Spanjë
Benissanet
Benissanet

Koordinatat: 41°3′32″V 0°38′0″L / 41.05889°V 0.63333°L / 41.05889; 0.63333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Ribera d'Ebre
Kryetari i Bashkisë Fidel Ciurana i Chorto
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.1 km2
Lartësia 38 m (m.n.d.)
Popullsia 1250 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benissanetà
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43747
Koordinatat 41° 3′ 32″ Veri

0° 38′ 0″ Lindje


Benissanet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera d'Ebre, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Benissanet ka 1250 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]