Benjamin Shabani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benjamin Shabani
Të dhënat personale
Emri i plotëBenjamin Shabani
Data e lindjes30 janar 1991
Vendi i lindjesKumanovë, Maqedoni
Gjatësia1,74 m (5 ft 9 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Renova
Numri20
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2008KF Bashkimi13(6)
2008Milano Kumanovo0(0)
2009–2010FC Oulun Pallo6(3)
2010–2012KF Shkupi30(1)
2012–2014KF Shkëndija4(2)
2014–2015FK Partizani Tirana18(0)
2015–KF Renova10(1)
Ekipi kombëtar
2006–2007Maqedonia U-173(3)
2008–2009Maqedonia U-194(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 11 November 2015.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 21 September 2014

Bunjamin Shabani (lindi më 30 janar 1991) është futbollist shqiptar prej Maqedonisë, i cili është duke luajtur në skuadrën KF Renova.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]