Benquerencia de la Serena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benquerencia de la Serena
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Benquerencia de la Serena is located in Spanjë
Benquerencia de la Serena
Benquerencia de la Serena

Koordinatat: 38°42′V 5°30′P / 38.700°V 5.500°P / 38.700; -5.500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Badajoz
Qarku La Serena
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 102.8 km2
Lartësia 672 m (m.n.d.)
Popullsia 904 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6429
Prefiksi +34 (Spain) + 924 (Badajoz)


Benquerencia de la Serena është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Serena, të provincës Badajoz.Benquerencia de la Serena ka 904 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 102.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]