Provinca Badajoz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Badajoz (provincë))
Jump to navigation Jump to search
Provinca Badajoz
Provincia de Badajoz
Provincë
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Extremadura
Kryeqyteti Badajoz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21,766 km2
Të dhëna të tjera
Vendasit spanjisht: pacense

Badajoz është një provincë e komunitetit autonom Extremadura, në Spanjë. Badajoz përfshinë një sipërfaqe prej 21,766 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]