Beranuy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beranuy
Spanjisht : Beranui
Komunë
Vendndodhja
Beranuy is located in Spanjë
Beranuy
Beranuy

Koordinatat: 42°22′51″V 0°36′7″L / 42.38083°V 0.60194°L / 42.38083; 0.60194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Huesca
Qarku Ribagorza
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63.75 km2
Lartësia 1160 m (m.n.d.)
Popullsia 104 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22485
Koordinatat 42° 22′ 51″ Veri

0° 36′ 7″ Lindje


Beranuy është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribagorza, të provincës Huesca, në Aragon. Beranuy ka 104 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 63.75 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beranuy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale