Berat Albajrak

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Berat Albajrak lindi më 1 janar 1978 në Stamboll, është politikan turk i Partisë e Drejtësisë dhe Zhvillimit. Albajrak u bë ministër e energjisë the resurset natyrale në 24 nëntor 2015. Ai është kryetari i holdingit Callek. Albajrak është i martuar me Esra Albajrak (lindi Erdoan) dhe kanë tre fëmijë, Ahmet Akif (l. 2006), Emine Mahinur (l. 2009) dhe Sadik (l. 2015).

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]