Bergdietikon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergditikon
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Qarku Aargau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.94 km2
Popullsia 2'260 banorë (dhjetor, 2006)
Faqja Zyrtare *http://www.bergdietikon.ch/

Bergditikon (gje.Bergdietikon) ëtë qytet në kantonin Argau, në Zvicer.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Edukimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Simbolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Evropa-Gjeo-cung