Berova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Berovë)
Jump to navigation Jump to search
Berovë
Берово
Qytezë
noform
Qendra e Berovës
Stema_figuraFlag of Berovo Municipality.svg
Vendndodhja
Berovë is located in Maqedonia e Veriut
Berovë
Berovë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Berovë
Kryetari i Komunës Zvonko Pekevski
Partia udhëheqëse LSDM
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 986 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2330
Prefiksi (+389) 033
Targa BE
Koordinatat 41° 42′ 36″ Veri

22° 51′ 00″ Lindje

Sipërfaqja dhe demografia
Sipërfaqja 598,07 km2
Popullsia 7,002 banorë (2002)
Faqja Zyrtare Berovo.gov.mk