Berzosa del Lozoya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berzosa del Lozoya
Qytet
Stema_figuraBandera de Berzosa de Lozoya.svg
Vendndodhja
Berzosa del Lozoya is located in Spanjë
Berzosa del Lozoya
Berzosa del Lozoya

Koordinatat: 40°58′31″V 3°31′28″P / 40.97528°V 3.52444°P / 40.97528; -3.52444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.3 km2
Lartësia 1094 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28194
Koordinatat 40° 58′ 31″ Veri

3° 31′ 28″ Perëndim


Berzosa del Lozoya është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Madrid, në Madrid. Berzosa del Lozoya ka 234 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]