Betancuria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Betancuria
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Las Palmas
Qarku Fuerteventura
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 103.64 [1] km2
Popullsia 811[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Betancuria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Fuerteventura, të provincës Las Palmas, në Ishujt Kanare. Betancuria ka 811[2] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 103.64[1] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 28°25′30″V 14°3′20″P / 28.42500°V 14.05556°P / 28.42500; -14.05556