Betraying the Martyrs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Betraying the Martyrs
Betraying The Martyrs.jpg
Betraying the Martyrs en Motocultor (2011).
Informacione
PrejardhjaFlag of France.svg Paris
ZhanriDeathcore, Metalcore
LabelSumerian, Listenable
Vite aktiv2008 - sot
Anëtarët
Aaron Matts
Baptiste Vigier
Lucas D'Angelo
Valentin Hauser
Mark Mironow
Victor Guillet
Ish-anëtarët
Eddie Czaicky
Fabien Clévy
Antoine Saline
Webfaqja
Betraying the Martyrs (Facebook)

Betraying the Martyrs është një grup muzikor nga ParisFrancë. Deri tani, grupi publikoi një albume dhe një EP. Grupi përbëhet nga Aaron Matts (Këngëtar), Lucas D'Angelo (Kitara), Baptiste Vigier (Kitara), Victor Guillet (Keyboard, Këngëtar), Valentin Hauser (E-Bas) dhe Mark Mironow (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albums[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista Shitjet
US AU UK
2011 Breathe in Life Sumerian, Listenable n.A.
2014 Phantom Sumerian 164 n.A.
2017 The Resilient n.A.
2019 Rapture n.A.
"—" denotes that the record didn't chart.

EPs[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2009: The Hurt, the Divine, the Line

Singles[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2009: "Survivor" (Destiny's Child cover)
  • 2011: "Man Made Disaster"
  • 2011: "Tapestry of Me"
  • 2016: "The Great Disillusion"
  • 2018: "Bat Country" (Avenged Sevenfold Cover)

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]