Betxí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Betxí
Komunë
Stema_figuraBandera de Betxí.svg
Vendndodhja
Betxí is located in Spanjë
Betxí
Betxí

Koordinatat: 39°55′42″V 0°11′53″P / 39.92833°V 0.19806°P / 39.92833; -0.19806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Plana Baixa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.4 km2
Lartësia 102 m (m.n.d.)
Popullsia 5902 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Betxinenc, betxinenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12549
Koordinatat 39° 55′ 42″ Veri

0° 11′ 53″ Perëndim


Betxí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Baixa, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Betxí ka 5902 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Betxí – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale