Jump to content

Bezansoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bezansoni
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej117,912
{{{postal_code_type}}}
25000
Faqja zyrtarebesancon.fr

Besançon është qytet në Francë. Ndodhet në rajonin Franche Comte Bourgogne, dhe është kryeqyteti i rajonit te Doubs.