Bezas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bezas
Komunë
noform
Vendndodhja
Bezas is located in Spanjë
Bezas
Bezas

Koordinatat: 40°20′0″V 1°19′0″P / 40.33333°V 1.31667°P / 40.33333; -1.31667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Teruel
Qarku Sierra de Albarracín
Kryetari i Bashkisë Alejandro Alonso Martínez (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.32 km2
Lartësia 1165 m (m.n.d.)
Popullsia 72 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Becense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44121
Koordinatat 40° 20′ 0″ Veri

1° 19′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.bezas.org


Bezas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Albarracín, të provincës Teruel, në Aragon. Bezas ka 72 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.32 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]