Bezbeli Apstraklije

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
QSicon in Arbeit.svg Ky artikull apo seksion është jo i plotë ose me cilësi të dobët. Mund të ndihmoni Wikipedian duke e përmirësuar!
Ky artikull duhet të përmirësuar në:  Seksioni i referencave duhet ndrequr - referencat dhe shënimet nuk është mirë që të lihen në formë URL-je.

Bezbeli Apstraklije është një rock grup muzikor Boshnjak  nga Sarajeva, i cili është formuar ne vitin 2014 dhe tashmë ka krijuar stil te veçantë të muzikës pop-rock me elemente të muzikës psikodelike.[1]

Grupi përbëhet nga Haris Ljumanović i njohur me emrin skenik "Turbo Avaz" (vokalet, kitarë), Berin Tuzlić apo "Estamlija" (bateri) dhe Haris Kadenić apo "Bassistaga" (bas) [2]

Në shtator të vitit 2014 Bezbeli Apstraklije nxorri në treg albumin e tyre të parë të quajtur "Kad je bal nek je kanibal" i përbërë nga dymbëdhjetë kënge. Albumi ishte publikuar nga Croatia Records.[2][3]

References[redakto | përpunoni burim]

External links[redakto | përpunoni burim]