Bielsa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bielsa
Komunë
noform
Vendndodhja
Bielsa is located in Spanjë
Bielsa
Bielsa

Koordinatat: 42°38′0″V 0°13′0″L / 42.63333°V 0.21667°L / 42.63333; 0.21667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Huesca
Qarku Sobrarbe
Kryetari i Bashkisë Antonio Escalona Estévez (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 202.41 km2
Lartësia 1053 m (m.n.d.)
Popullsia 528 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Belsetán
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22350
Koordinatat 42° 38′ 0″ Veri

0° 13′ 0″ Lindje


Bielsa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sobrarbe, të provincës Huesca, në Aragon. Bielsa ka 528 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 202.41 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bielsa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale