Bihar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendndodhja e Biharit në Indi

Bihari është shtet verior i Indisë me popullësi rreth 103 milion. Kryeqyteti i Biharit është Patna, dhe gjuhët zyrtare jane Hindi dhe Urdu.[1]


Burime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Faqja zyrtare e Biharit". Arkivuar nga origjinali më 8 shkurt 2010. Marrë më 20 tetor 2012. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)