Bimenes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bimenes
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bimenes is located in Spanjë
Bimenes
Bimenes

Koordinatat: 43°20′V 5°33′P / 43.333°V 5.550°P / 43.333; -5.550

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë José Emilio González Aller
Partia Bloque Independiente de Bimenes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.69 km2
Popullsia 1907 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit yerbatu/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33527
Faqja Zyrtare www.bimenes.es


Bimenes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Komunitetin e Asturias. Bimenes ka 1907 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.69 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]