Binissalem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Binissalem
Komunë dhe qytezë
noform
Vendndodhja
Binissalem is located in Spanjë
Binissalem
Binissalem

Koordinatat: 39°40′59″V 2°49′59″L / 39.68306°V 2.83306°L / 39.68306; 2.83306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Majorca
Kryetari i Bashkisë Jeroni Salom Munar
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.77 km2
Lartësia 139 m (m.n.d.)
Popullsia 7251 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 40′ 59″ Veri

2° 49′ 59″ Lindje


Binissalem është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Binissalem ka 7251 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]