Bishtprerat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fabula zhvillohet në një pyll me dhelpra. Diçka e çuditshme ndodh. Një incident banal ndryshon marrëdhënien e sinqertë të dhelprave.

[1] [2]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Regjia: Gjin Varfi
  • Skenari: Ëngjëllushe Sanxhaku
  • Piktor: Andret Varfi
  • Montazhi: Sirgen Veseli
  • Muzika: Nikolin Mingo, Mira Meçule
  • Producent: Artan Maku, Aida Kasemi
  • Prodhuar nga: Maku Production, Kompania A.A. (Al)
  • Financuar nga: Qendra Kombëtare e Kinematografisë/ANCC

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit
  2. ^ https://issuu.com/nationalfilmcenter/docs/katalog-festivali-2012-ok