Bistrenca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bistrenca
Fshat
Vendndodhja
Bistrenca is located in Maqedonia e Veriut
Bistrenca
Bistrenca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Demir Kapi
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 129 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1442
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 26′ 49″ Veri

22° 12′ 02″ Lindje

Popullsia 364 banorë (2002)