Bitova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bitova
Fshat
noform
Vendndodhja
Bitova is located in Maqedonia e Veriut
Bitova
Bitova
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 998 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 44′ 44″ Veri

21° 04′ 50″ Lindje

Popullsia 63 banorë (2002)

Bitova (maqedonisht: Битово) është një fshat në Maqedoni, pjesë e bashkisë Makedonski Brod. Popullsia është 60 banorë (2010).