Blizanska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blizanska
Fshat
noform
Vendndodhja
Blizanska is located in Maqedonia e Veriut
Blizanska
Blizanska
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 455 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 45′ 32″ Veri

21° 09′ 46″ Lindje

Popullsia 37 banorë (2002)