Boadilla del Monte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boadilla del Monte
Komunë
Stema_figuraFlag of Boadilla del monte.PNG
Vendndodhja
Boadilla del Monte is located in Spanjë
Boadilla del Monte
Boadilla del Monte

Koordinatat: 40°24′25″V 3°52′30″P / 40.40694°V 3.87500°P / 40.40694; -3.87500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Madrid metropolitan area
Kryetari i Bashkisë Juan Jesús Siguero Aguilar (2009)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.24 km2
Lartësia 689 m (m.n.d.)
Popullsia 41807 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Boadillense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28660
Koordinatat 40° 24′ 25″ Veri

3° 52′ 30″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytoboadilla.com


Boadilla del Monte është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Madrid metropolitan area, të provincës Madrid, në Madrid. Boadilla del Monte ka 41807 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.24 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]