Boal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boal
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Boal is located in Spanjë
Boal
Boal

Koordinatat: 43°25′43″V 6°49′6″P / 43.42861°V 6.81833°P / 43.42861; -6.81833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë José Antonio Barrientos
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 120.28 km2
Popullsia 1776 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit boalés / boalesa
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33720
Koordinatat 43° 25′ 43″ Veri

6° 49′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.concejodeboal.net


Boal është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Komunitetin e Asturias. Boal ka 1776 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 120.28 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]