Bob Einstein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bob Einstein
Bob Einstein 1970.JPG
Einstein, 1970
Informacione personale
Ditëlindja 20 nëntor, 1942
Vendlindja Los Angeles, California, SHBA
Ditëvdekja 2 janar, 2019
Vendvdekja Indian Wells, California, SHBA
Kombësia Amerikan
Faqja zyrtare http://www.bobeinstein.com

Bob Einstein ishte një komedian dhe aktor amerikan; lindi më 20 nëntor, 1942Los Angeles, California si Stewart Robert Einstein dhe vdiq më 2 janar, 2019Indian Wells, California.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bob Einstein – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.