Bob Saget

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bob Saget
Saget (2015)
U lind në
Robert Lane Saget

17 Maj 1956
Vdiq9 Janar 2022
Faqja në rrjethttps://www.bobsaget.com

Robert Lane "Bob" Saget (17 maj 1956 – 9 Janar 2022) ishte një aktor amerikan, komedian, regjisor, prodhues, shkrimtar, këngëtar, dhe prezantues televiziv.

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.