Boban Saviç

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Boban Savić aktivstë serbë, serbë nga Serbia.

Boban Savić është I ashtuquajturi Sekretar i Kuvendit të Bashkësisë së Komunave të Krahinës Autonome të Kosovës (2009) dhe nga Lëvizja Vetvendosje është akuzuar për veprimtari ilegale në Kosovë. Lëvizja thirret në bazë të nenit 198 dhe 199 të KPPK-së.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Amza : vetevendosje.org dokumenti PROKURORISË PUBLIKE TË QARKUT

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.