Bogdanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bogdancë
Богданци
Qytezë
noform
Stema_figuraFlag of Bogdanci Municipality.svg
Vendndodhja
Bogdancë is located in Maqedonia e Veriut
Bogdancë
Bogdancë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Bogdancë
Kryetari i Komunës Blazhe Shapov
Partia udhëheqëse LSDM
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni juglindor
Lartësia 85 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1484
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 12′ 11″ Veri

22° 34′ 32″ Lindje

Sipërfaqja dhe demografia
Sipërfaqja 114.54 km2 km2
Popullsia 6.011 banorë (2002)
Faqja Zyrtare bogdanci.gov.mk