Bojan Angjelkoviç

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bojan Anđelković politikanë serbë, serbë nga Serbia.

Bojan Anđelković është Zëvendësministër për Kosovën në Qeverinë e Serbisë (2009) dhe nga Lëvizja Vetvendosje është akuzuar për veprimtari ilegale në Kosovë. Lëvizja thirret në bazë të nenit 198 dhe 199 të KPPK-së.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Amza : vetevendosje.org dokumenti PROKURORISË PUBLIKE TË QARKUT

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.