Bollnäs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bollnäs
Qytet
noform
Ndërtesa e gjyqit në Bollnäs
Vendndodhja
Bollnäs is located in Suedia
Bollnäs
Bollnäs

Koordinatat: 61°20′53″V 16°23′41″L / 61.34806°V 16.39472°L / 61.34806; 16.39472

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Hälsingland
Qarku Gävleborg
Komuna Komuna Bollnäs
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.87 km2
Lartësia 53 m (m.n.d.)
Popullsia 12,842 banorë
Dendësia 988 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Kodi Postal 821 xx
Prefiksi (+46) 278
Koordinatat 61° 20′ 53″ Veri

16° 23′ 41″ Lindje

Bollnäs është qytet në provincën Hälsingland, Suedia me 12,842 më 2010.

Binjakëzimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]