Borås Arena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Borås Arena
Emri i plotë Borås Arena
Pronari IF Elfsborg 100%
Operatori Borås Arena AB
Kapaciteti 15,911
Madhësia e fushës 105 x 68 m
Ndërtimi
Gurthemeli 13 dhjetor 2003
Hapur 17 prill 2005
Çmimi i ndërtimit 112 milionë krona
Arkitekti Christer Larsson
Kontraktori kryesor IBAB
Përdoruesit
IF Elfsborg
Norrby IF

Borås Arena është stadium futbolli në Borås, Suedi, është hapur në vitin 2005. Kapaciteti i stadiumit është 14,500–17,800. Stadiumi ndodhet në Knalelland. Loja e parë në këtë stadium ishte më 17 prill 2005 e cila ishte mes IF Elfsborg dhe Örgryte IS.