Borne (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Borne (kthjellim).


Borne
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Borne (Overijssel).svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Borne
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°18′V 6°45′L / 52.3°V 6.75°L / 52.3; 6.75 (Borne)Koordinatat: 52°18′V 6°45′L / 52.3°V 6.75°L / 52.3; 6.75 (Borne)
Sipërfaqja 26,15 km2
Popullsia 21.332 banorë 2010
Dendësia 815,76 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 074
Kodi Postar 7620-7626
Kodi statistikor 0147
Borne is located in Hollandë
Borne
Borne
Borne – harta_foto
www.borne.nl

Borne është një bashki në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 26.15 km² dhe popullsi 21332 banorë[1]. Borne është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel